יום ראשון, 12 בדצמבר 2010

קערות – ראש עיר ליום אחד


רשימת ראשי העיר תל אביב היא רשימה של פעילים ועסקנים מכובדים שהחלה במאיר דיזינגוף ומסתיימת כרגע ברון חולדאי .
מאיר דיזינגוף זכה אף להיבחר פעמיים והיה ממעטי ראשי הערים שנפטרו בזמן כהונתם.
ראש עיר אחד שנכנס לרשימת ראשי העיר של תל אביב אולם זכה לכהן רק יום אחד, היה הרב משה שלוש שנבחר לראש העיר אחרי מותו של זידינגוף אולם המינוי לא אושר על ידי המנדט הבריטי ולכן קיבל על עצמו ישראל רוקח את התפקיד הישר מהנציב העליון הבריטי.
(יש הטוענים כי זאת היתה אחת הקונספירציות הראשונות של מלחמת האשכנזים/ספרדים בתל אביב שכן יוצאי ספרד, תומכיו של שלוש טענו כי קשרים שהיו לאשכנזים מתומכיו של רוקח עם הנציב הבריטי שכנעו כי "הספרדי" עוד יחולל מהומה בעיר ועל כן לא אישר את המנוי, אבל זה היה פעם ומה לנו ולמלחמת עדות בימינו אנו?)


ולמה כל זה קשור לנושא שלנו, מסעדת קערות?
משה שלוש, ראש העיר ליום אחד, היה נכדו של אהרון שלוש, שהיה ממייסדי שכונת נווה צדק, עסק ברכישת הקרקע של שכונת כרם התימנים.
המקור לשם כרם התימנים הוא בכלל סיפור אחר: חוק טורקי (שוב פעם הטורקים האלה) קבע כי אדמות הנמצאות בבעלות ידיים פרטיות שלא מעובדות, חייבות לעבור בחזרה לידי השלטון. על כן, הלכו פרנסי השכונה ונטעו כרמים על האדמות ושמו שומר (תימני) ששמר על הכרם לבל יברחו הענבים.
לאט לאט, החלה להגיע משפחתו של השומר ומשפחת אשתו של השומר, וגיסתו של השומר וכשמדובר בתימני, כבר הגיעה כל החמולה וכך נוסדה לה השכונה.


שני שפים צעירים, תפסו להם פינה נחמדה בכרם והקימו בה מסעדה חיננית ששמה קערות ומיותר לציין כי כל המנות בה מוגשות בקערות צבעוניות שונות זו מזו.

קערות הוא פרי חלום ישן של שלושה חברים אבי אשכנזי, עידו לביא ויגאל מירישווילי המכירים אחד את השני עוד מתקופת שירותים הצברי ביחידת חרוב.
חלוקת התפקידים במסעדה מאוד ברורה, אשכנזי הוא השף האחראי, שמביא את המוצרים מספר מטרים מהשכונה – שוק הכרמל (אשכנזי בוגר מטבחו של ארז קומורובסקי) והשניים האחרים אחראים על הלוגיסטיקה והארגון.

המסעדה ממוקמת באחד הרחובות החשובים של השכונה. רחוב מל"ן (משה לוי נחום) שהיה מוכתר השכונה וניהל ביד רמה את השכונה.
רוב שטח הישיבה של המסעדה הוא ברחוב עצמו (יש מספר שולחנות בפנים אך עיקר האוירה היא ברחוב עצמו) כשהמסעדה מטפחת את המקום בעיצוב הסמטה.


המסעדה די חדשה בשכונה, מנסה עדיין לקלוע לטעמים של האורחים ומנצלת לטובה את היתרון שיש להם לשנות ולגוון במנות עד למציאת הנוסחה המתאימה שתיקח את המסעדה ותמקם אותה במקום גבוה כל עוד הקונספט בו מגישים את המנות בקערות, נשמר.


חורחה קריליק הכדר יצר עבורם את הקערות ובכוונת המסעדה להציע אף למכירה את הקערות בהם אכלו הסועדים.


מחירי המנות סבירות, לא יקרות בכלל,22 ₪ למרק היום, ועד ל-32 ₪  , מחירי העיקריות ינועו בין 48-82 ₪ והאחרונות קרם ברולה, טירמיסו או פונדט שוקולד ב-28 ₪.
במקום ניתן לקבל גם ארוחות בוקר (עד 48 ₪) , פסטות 32 ₪ - 36 ₪ וכריכים במחירים סבירים ביותר.
השירות נעים, קשוב ומהיר. צוות המטבח אוהב לפנק את האורחים בטעימות אקסטרה, שמשאירות חשק לבוא שוב כדי לדגום את המנות האחרות

לא כשר 

5 תגובות:

 1. איזה יופי! רשומה שממש מעוררת חשק לבקר במקום.
  הקונספט מקסים וסיפור הרקע מעניין :)

  תודה על ההמלצה!

  השבמחק
 2. צילומים מדהימים. נהנתי לקרוא

  השבמחק
 3. אין לי מילים
  פשוט סיפור מעניין
  אוכל , סיפור וצילומים מעולים מה עוד צריך?

  השבמחק
 4. שעות עבודה וטלפון?

  השבמחק