יום רביעי, 1 בדצמבר 2010

חגיגת שוקולדים אצל רוי שוקולד
כן, גם אנחנו היינו שם בטעימות ובחשיפת בר המתוקים החדש של רוי שוקולד. טעמנו ושיחקנו עם שוקולד.
אבל, קצת בשונה ממה שקראתם עד כה, רצינו להביא פן אחר בכל מה שנקרא רוי שוקולד.


המפעל של רוי שוקולד נמצא בפתח תקווה, משם הוא מוציא את השוקולדים שלו לששת הסניפים שלו ברחבי הארץ וגם לשאר לקוחותיו השונים.


באווירת החנוכה, אנחנו רוצים לספר על האנשים שמאחורי השוקולדים. לדעתנו הם מתוקים מכל שוקולד:
אצל רוי במפעל עובדים כ-20 עובדים בתחומים שונים. החל משוקולטיירים מקצועיים וכלה בעובדי אריזה. בעונות החגים וכשיש עומס בהזמנות, מועסקים עד 30 עובדים, בהתאם להזמנות.
לפחות מחצית מהעובדים הינם עובדים בעלי מוגבלויות מיוחדות (מה שמוגדר בשפת העם "בעלי צרכים מיוחדים")


היוזמה להעסיק עובדים בעלי מוגבלויות הינה יוזמה משותפת של רוי ושל רעייתו שרון וכך הם רואים את תרומתם לקהילה בהגדלת שילוב האוכלוסייה המוגבלת עם האוכלוסייה הרגילה והטמעתם בקרב הציבור.
בנוסף לתרומתם זו לקהילה, ציפור קטנה לחשה לנו שמידי שנה, בעונות שיא המכירות, ראש השנה ופסח, רוי שוקולד תורמים 5% מסך ההכנסות של רכישות שבוצעו על ידי חברות (מארזי שי) לטובת עמותות שונות.
ידוע לנו על שיתוף פעולה עם אקי"ם, אלו"ט (כולל הכנת מארזי שוקולד עם ציורים של ילדי אלו"ט) ועמותות נוספות.


עכשיו עוד קצת על רוי שוקולד.
הסיפור מאחורי האיש מזכיר עוד סיפור הצלחה שאנו פוגשים פה ושם שהעיז והצליח (כנראה)
עד לפני שנים מעטות, רוי היה איש תוכנה בחברת הייטק מצליחה. 10 שנים הוא ישב מאחורי המקלדת והמסך וכל חייו הסתכמו באותו ריבוע LCD  שמולו.
עם הזמן רוי הרגיש שמקומו ממש לא שם. העיז האיש, התפטר מתפקידו למרות הפצרותיהם של מנהליו ופרש לביתו כשהוא חושב לעצמו מה הלאה.


לאחר מספר חודשים, נסע לבלגיה ללמוד את רזי מקצוע השוקולד וכשחזר, הקים לו עסק עצמאי וקטן כשהוא מייצר שוקולדים בביתו ומוכר אותם בדוכנים שונים בקניונים ברחבי הארץ.
מאז ועד היום, העסק התפתח. לרוי יש ששה סניפים ברחבי הארץ. מפעל מרכזי בפתח תקווה בו מייצרים את פרלינים, טראפלס, חטיפים, ליקרים וכל מה ששוקולד מזכיר לכם והכל בעבודת יד.


לרוי שוקולד לקוחות עסקיים שונים כגון ג'יימס ריצ'רדסון (הדיוטי פרי), חברות תעופה, חברות גדולות וכמובן את סדנאות השוקולד שהוא מקיים בסניף הראשון של הרשת ברחוב יד החרוצים בתל אביב, באחת כזו היינו גם אנחנו. נהנינו מאוד והתרשמנו מיישום גירוש בחושך והבאת האור גם למי שעולמו חשך עליו. 
חנוכה שמח!


 כתב וטעם: מאיר
צילמה ונשנשה: איה
ולסיום, לא לשכוח, תחרות מתכוני החורף שלנו בעיצומה. כולם מוזמנים להציץ כאן ולהרשם לתחרות הכי טובה ברשת עם הפרסים הכי טובים שיש
  

8 תגובות:

 1. אני מכירה את שרון אישתו של רוי בדיוק מהשלב שהוא עשה את השינוי והקים את העסק. זה התחיל מעגלת שוקולדים קטנה והיום הם אימפריה. יופי של פוסט.

  השבמחק
 2. עכשיו זה מיתחבר לי!!!!!!! איזה קטע!!!!! אני לא מאמינה שלא עשיתי את הקישור..... אנחנו תמיד קנינו את השוקולדים של Roy ביגלל העובדים בעלי צריכים מיוחדים והתרומה לקהילה....ושחכתי מיזה לגמרי...גם בחברה שבעלי ניהל וגם בחברה שעבדתי בה...איזה קטע...מרוב שוקולד כל התאים במוח ניסתמו לי...ולא שמתי לב...אני לא מאמינה שלא דיברו על זה ולא צינו את זה! מה השטויות של שוקולד 50 אחוז או 70 אחוז...מה שבאמת חשוב זה מה שכתבתם פה....איזה מזל שעוד לא כתבתי....בירשותכם חברים...הולכת לציין את זה גם בפוסט שלי...(עם קרדית כמובן) אבל זה לגמרי הרבה יותר חשוב מכל הטמפרינג שמפרינג...לא מאמינה ששכחתי את החוק מספר אחד בכתיבה : תחקיר...ואני ישבתי וחקרתי מאיפה בא השוקולד...בחיי הישתבש לי המוח מרוב סוכר

  השבמחק
 3. מרינה וחברים יקרים,
  בחומרים שהעברתי לכם על רואי מצויינת העובדה כחי החברה גאה בדרכה. ובצדק..
  אבל זה בסדר- נחמד לגלות שמאחרוי המוצרים המעולים נעשים גם מעשים טובים..

  השבמחק
 4. מיכל אהובה....יש לך פה עסק עם מישהי דיסלקטית...שלא קוראת יותר מ 4 שורות רוצוף ובדרך כלל צריך להאכיל אותה "בכפית"...ביסטייל פשוט יודעים ליכתוב ככה, שאני לא מסוגלת שלא ליקורא (ולא אמרתי שכתבת משעממם ;-) ) פשוט... אני צריכה "שיגידו לי " חחחחח

  השבמחק
 5. מדהים הרוי (רואי) הזה... פשוט מדהים. וכמובן, גם מבלי להכיר את אשתו אני יכולה להיות בטוחה שהיא מדהימה לא פחות (כמו הפרלינים שלהם: אי אפשר להחליט מה יותר טעים - המילוי או המעטפת)

  השבמחק
 6. רוי היה אחד התורמים הנדיבים הנפלאיןם לקונצרט התרומה של עגודת מתא"ן לטיפוח מוסיקה ותרבות לנוער.
  הוא פתח שם שולחן שחבל על הזמן

  ששת

  השבמחק
 7. הרוי הזה ביד חרוצים הוא פשע אמיתי. כל 10 ימים בערך, או כשזקוקה לרמת סטרוטונין גבוהה יותר, הראשון מביניהם, אני יורדת לאיטי לשוקולדטייר שלו, מבקשת שיארזו לי דוגמית נדיבה של מרבית השוקולדים השחורים, לוקחת תמיד גם מרציפן הדרים לתיק, ויוצאת. לפעמים זה נגמר באותו יום ולפעמים כמה ימים. אין אחריות.
  את כל תוספות המתנות המיוחדים אני מצרפת מרוי, לימי הולדת ובהצלחה כזו או אחרת.
  תודה שיש רוי לידי. ואוי ואווי לי.

  השבמחק