יום חמישי, 25 בנובמבר 2010

ארטמיט – אומנות של בשר


את ארטמיט פגשנו לגמרי במקרה. התברר לנו שלא מעט חברים שלנו ביקרו שם ודי הופתעו מהמקום. משום מה, גם אנחנו הוזמנו אבל השתלשלות עניינים ולוח זמנים מלא גרם לכך שלא ביקרנו במקום.


הוזמנו על ידי המסעדה על מנת לחוות את דעתנו והחלטנו לבוא ללא הכנה מוקדמת כדי להגיע ללא דעות קדומות שכן מדובר במסעדת בשרים שקיבלה לא מעט ביקורות חיוביות הפונה בשעות היום לאנשי העסקים במקום ולמגזר הדתי-חרדי בשעות הערב.


ארטמיט שוכנת במתחם הבורסה, על כביש דרך ז'בוטינסקי, אזור עמוס ועירני בשעות היום (ושלא לדבר על שעות הלילה אבל בנסיבות אחרות).
המסעדה ממוקמת בתוך קניון די-מול במקום שכבר עבר מספר גלגולים של מסעדות אחרות, חלקן מוצלחות וחלקן מוצלחות פחות (האחרונה היתה קורוסין) ולכן לארטמיט קיימת חובת ההוכחה שעליה לתת פייט רציני לזיכרונות מהמקום.
ארטמיט שומרת על סטנדרטים גבוהים בכך שבתוך המסעדה שוכנת קצביה שמיישנת לעצמם את הבשרים, המכינה נקניקיות ביתיות ומרגז וכן בר עשיר של יינות ומשקאות אלכוהוליים.
במסעדה חדר אירועים פרטי לעריכת אירועים פרטיים ולפגישות עסקיות יוקרתיות.


על מנת לטעום כמה שיותר ומהכל, חלקנו בינינו את המנות שהזמנו

למנות הפתיחה ראשונות הזמנו:
חציל, קלוי עם טחינה שהיה קטן מעט אבל טעים וסולטביף, חזה עגל צלוי, כבוש ומעט מלוח, (בניגוד לקרפצ'ו שאמור להיות נא, הוא צלוי קלות) שהיה טעים.
מנות הבשר שלנו כללו פילה שהגיע במידת צליה מדיום וחוסל כמעט עד תומו ונתח יפה של אסאדו שהיה בהחלט ראוי להיות עבודת אומנות.
כתוספת, שנינו בחרנו בפירה מתובל בבצל מטוגן שהוגש בנפרד ובהחלט קלע לחיך.


השרות של ארטמיט מצויין, המלצרים שולטים היטב בסוגי הבשר ובמנות המוגשות.
המנות בהחלט גדולות ומרשימות, גם קרניבור ממוצע יוכל למצוא את מקומו במסעדה זו למרות מנת המיקס גריל אינה מומלצת על ידי המלצרים.


אם לא ציינו קודם, המסעדה כשרה (בכשרות בהידור גבוה) וכל כן הקינוחים הם פרווה
קינחנו בסופלה שוקולד שהיה אוורירי ומריר כדרכם של קינוחי פרווה.
הארוחה שלנו מתאימה לארוחה עסקית ב99 ₪ בתוספת 18 ₪ למנת האסאדו.


ארוחות עסקיות:
המנות העסקיות נעות החל מ59 ₪ (מנה ראשונה מרק או חציל קלוי, שניצל או ארטבורגר) ועד ל99 ₪ (סולטביף או פטה כבד או נודלס, מיקס-גריל, אנטרקוט על שיפוד, פילה 200 גרם או בייבי אסאדו בתוספת של 14 ₪)
תפריט הערב כולל נתחי בשר יקרים יותר כמו פריים-ריב 164 ₪, שורט-ריב ב180 ₪ או נתח סינטה ב125 ₪.
חובבי הדגים יוכלו לקבל פילה דג ים ב98 ₪ או סלמון ב89 ₪.


לסיכום, מדובר במסעדת בשרים כשרה שבהחלט מכוונת גבוה ורמה גבוהה של רמת שירות וטעמים. הבשרים איכותיים ומגבלת הכשרות אינה מפריעה למסעדה לתת פייט רציני לחובבי הבשר.
המנות אינן מנות "פלצניות" ובהחלט הסועד מקבל את מה שהזמין, אולי אפילו יותר. כתב:מאיר
צילמה: איהאין תגובות:

פרסום תגובה