יום ראשון, 14 בנובמבר 2010

הקבבון של דורון


לא בטוח שבפוסט הזה צריך איזשהו גילוי נאות מלבד להגיד כמה פעמים שהיה לנו ממש טעים.
אם אתם חזקים בפייסבוק ויש לכם חברים פה ושם בטח יצא לכם להיתקל בסטטוס בסגנון הזה:

" התקשרתי להזמין תור לרופא עיניים.
הפקידה(שומעים בקולה שהיא עסוקה מעל הראש): "שמך אדוני"?!
אני: בונד. ג'יימס בונד. "מספר תעודת זהות אדוני?... נתתי לה.
ממתין שהיא תבין שמשהו אינו כשורה והיא קובעת לי!!!! וגם מוסיפה שיהיה לך יום טוב מר בונד. עוד ניסיתי: הלו רגע!... ניתוק."את דורון אני מכיר לא מעט זמן. החברות שלנו התחילה וירטואלית ולאט לאט הכרנו אחד את השני ודרכינו הצטלבו שוב ושוב בעזרת "עקיצה" של מישהו מתחום המזון שהונה גם את דורון (בקטנה) ואותי (בגדולה). מאז קיימת ביננו סוג של חברות מעניינת שכוללת אפילו פה ושם שיחות נפש מרתקות.

דורון הזמין אותנו הביסטיילים לטעימה אישית אצלו בחצרו הפרטית והקטנה ביישוב נירית, אי שם ליד יער חורשים. (מי שלא יודע, נירית נמצאת ממש בשלהי כביש 6 מחלף אייל)
לאחרונה עם כל הטעימות האלה,אנחנו רק הולכים ותופחים עד כדי איום בחודש ויפסנה לפה ולבטן ועל כן הזהרנו אותו לא להתפרע, ולהכין רק משהו קטנטן לטעימות.


לקחנו לנו חצי יום של שקט מכל עיסוקינו והיידה לנירית.
רק הגענו לנירית, וכבר חיכתה לנו קבלת פנים נעימה. כסאות גן נפתחו, מפה נפרסה על השולחן והמנגל כבר מפצפץ לו את הגחלים.
כשביקשנו לראות את המתכון האישי שלו לקבבונים המנצחים, זרק האיש מבט של רומני שלא אכל חודש צ'ורבה ברמיזה ברורה שלא נעיז אפילו לחשוב על כך. נו טוב, ניסינו.


כמה מילים על דורון:
דורון פרל, הוא הוא סוג של "ערס אשכנזי כזה, אך בנשמתי אני כוסית רגישה ומפוחדת" (לא אני אמרתי, מילה במילה מדבריו) הוא לא רק הוגה דעות אלא יצרן בוטיק של קבבונים ואיש מסיבות המנגל שלא טעמתם כמותם בשום מקום בעולם.
דורון עבר בחייו לא מעט תחנות, החל משרות ב"מדור" במשטרת תל אביב ועד לאיש יהלומים ביבשת האפשרויות הבלתי מוגבלות. היה נשוי, כרגע גרוש (פנוי להובלה, למי שלא הבינה את הרמז) בליין חובב מסיבות אבל הכי הכי, איש עם לב רחב כמו מפה ועד לאנטרטיקה.
כשחזר מארה"ב אחרי שהות של מספר שנים, ניסה את מזלו כמה פעמים בכל מיני תחומים אבל תמיד מצא את עצמו מול המנגל כששאר החברים מאיצים בו לפתוח עסק בתחום האוכל. לאט לאט, בצעדים קטנים ובטוחים, הקים לו עסק "בוטיקי" כהגדרתו, לאירועי BBQ  "על האש" וכיום הוא מוזמן לאירועים מהגדולים ועד משפחתיים, כשהוא ממנגל כל סוג של בשר שתרצו.
עם הזמן, כחלק מכרטיס הביקור שלו, פיתח מתכון סודי משלו לקבב הרומני שאנחנו כבר יודעים את מרכיביו (נו בטח, תחת איומים) אבל נוכל לגלות לכם שהוא עשוי מתערובת בשר בקר, עם שומן בקר מתובלים בשום, בצל ועוד כמה מרכיבים טובים שביחד נותנים לקבב שלו טעם מנצח.
הקבב של דורון אינו מכיל חומרים חשודים, אין טעמי לוואי בכלל, וכל קבב יוצא ממש כמו חגיגה (והלוואי שדורון היה משלם לי על כך)


דורון פינק אותנו פינוק מלכותי עם קבבים שווים ביותר, ירקות צלויים על המנגל, טחינה משובחת ופיתות שחוממו על המנגל. היה לנו כל כך טעים שלא רצינו ללכת ואפילו שאלנו אם אפשר להישאר למנוחת צהריים.
את הקבבים של דורון אפשר להשיג רק אצלו בהזמנה אישית, החל מקבב אחד (כולל טעימה במקום) ועד למשאית קירור שתגיע לכל מקום שתרצו. הוא גם יהפוך את המסיבה שלכם לאירוע מנצח עם בשר וברבקיו מכל סוג שתרצו. האורחים שלכם לא ישכחו לכם את הטעם המופלא של המעדנים שלו.


דורון הוא גם חיית אינטרנט משובחת, אם אתם חברים שלו בפייסבוק (ויש לו הרבה כאלה), תהיו מוכנים לקריאת הגיגיו המופלאים בעניינים שונים החל מפוליטיים ועד לבינו לבינה או סטטוסים כדוגמת:

"תמיד כשאני בהופעה של ג'אז, אני ממתין בסבלנות שעה וחצי-שעתיים עד שיסיימו לכוון את הכלים ואז שסוף סוף אני רוצה שיתחילו בהופעה, אני נשאר עם המנקים"


דורון פרל, קבב רומני, אירועי בר-ב-קיו לפרטיים וחברות, יישוב נירית, 050-6804740
צחק, טעם וכתב: מאיר
זללה וצילמה: איה

5 תגובות:

 1. תמונות קשות על הבוקר. מתביישת להגיד אבל בא לי קבב למרות שרק עשר וחצי.
  אחלה פוסט לתחילת השבוע. כייף לקרוא. העלה לי חיוך בתוך שביזות יום א' הזאת.

  השבמחק
 2. אני מכיר את דורון מהימים שבנצרת עילית היו רומנים בלבד. נו טוב גם כמה עולים ממרוקו ופולין, אבל הרומנים שלטו. דורון הוא איש יקר במיוחד, ואת הקבבים המשובחים שלו אני לא מחליף, לא מעניין אותי מה הוא שם בהם, העיקר שיהיו הרבה מהם על הגריל
  א.א.

  השבמחק
 3. כתבה נפלאה על איש מדהים,המהות של האיש הזה אינה הקבבים והבשרים שהו עושה על האש אלא נתינה ללא גבולות..ומאותה נתינה הטעם כמובן נפלא.

  השבמחק
 4. קבבבבבבבבבבבב
  זה המאכל המועדף עלי למנה ראשונה, שניה, אחרונה, בתור סורבה, קוקטייל. נראה לישאתהם מבינים את התמונה ואת גודל המכה.
  יש לקבב תכונה (בכל אופן מבחינתי) שלא יודעת שובעה.
  כלומר אני יכולה כמה וכמה וכמה ועוד כמה ולא לשבוע.
  זהו גודל המכה.
  מזל שאני נתקלת בו רק לפעמים באירועים (לא מכניסה אלי הביתה בדר"כ בשר בקר-גם הרופאה שלי שמעה על תכונות הקבב).
  אז אני כבר מאוהבת. רשמתי לפני בספריה מיוחדת, וכאשר אזדקק ((הלוואי שלא,?!)אזמן את מר פרל היקר לשרת בקודש.
  תודה.

  השבמחק
 5. אין על הקבב של דורון. ואין על דורון עצמו. חוויה של קבב וחוויה של בן אדם.

  השבמחק