יום חמישי, 29 ביולי 2010

בית ספר "עושים בישול" עם אורן גירון

אתמול החצי של ביסטייל, "סטייל" התארחה בשיעור וטקס הסיום של קורס קונדיטוריה בביה"ס "עושים בישול"  של אורן גירון. 17 הבוגרים המוכשרים קיבלו אותנו בזרועות פתוחות, ובסוף גם זכינו לטעימה מכל אחת מהמנות המעלפות שהיו שם. השיעור האחרון והמסכם הוא שיעור 'בית קפה' ואליו מתכוננים התלמידים במשך יומיים בבית הספר עצמו וגם ימים רבים לפני כן בתכנון ארוחת הגמר ובסופו אירוח חברים ומשפחה לסעודה המלכותית המדוברת. 
צוות הקונדיטורים החדש תפקד כהלכה והוציא תחת ניצוחו של אורן והסו שף הילה מנות מלוחות ומתוקות למכביר. 

קצת על עושים בישול: אורן גירון (41) התחיל את חייו הקולינריים בלימודי מלונאות בתדמור לאחר שחיפש הגדרה יותר טובה ללימודי מקצועות המטבח שלא היו כל כך פופולריים בתקופתו.
את הניסיון המקצועי הראשוני רכש אורן בחיפה במסגרת עבודתו במספר מסעדות מקומיות וכן בלימודי ההמשך לתואר במנהל בתי מלון באוניברסיטת חיפה אולם את ההכשרה המקצועית האמיתית מצא אורן בלימודים בבית הספר לה קורדון בלו בסניף בלונדון.
בשנת 98 הקים אורן יחד עם שותפתו נילי את הקייטרינג הנושא את שמו ובמקביל התחיל להופיע בתוכניות מדיה שונות בטלוויזיה, ברדיו ובעיתונות.
ב2003, "הריח" אורן ושותפתו את הפוטנציאל העסקי בהקמת בית ספר קולינרי והם הקימו יחד בהרצליה את "עושים בישול" המרכז הקולינרי למקצועות הבישול והאפיה.
"עושים בישול" פונה למספר מגזרים ובעיקר לאלו המעוניינים ללמוד לבשל כגון הקהל החובב בסדנאות בישול ואפיה, בקורסים קצרים, חברות המעוניינות בסדנאות גיבוש וכן לימודים מקצועיים בתחומי המטבח וגם קורסים מקצועיים לאלו המעוניינים להשתלב במעגל העבודה כשפים וקונדיטורים.
המוטו המתקבל למי שמכיר את "עושים בישול" מבפנים הוא שיש "בית קולינארי" לכל תלמיד וכל אחד מרגיש כמו בבית גם לאחר תום הלימודים במרכז.
אורן גירון גם מאפשר לתלמידים הנזקקים למלגות, ליהנות ממלגה הנקראת על שם אחותו ורד שנפטרה בגיל צעיר כתוצאה מסיבוך של מחלת שפעת החזירים.
המלגה בסכום של אלפי שקלים (9000-12000 ₪) מוענקת פעם בשנה מוענקת למי שימצא מתאים על ידי משפחתו של אורן גירון.


לקראת סיום הארוחה, התאספו התלמידים לקבלת תעודות ומילות פרידה. רצינו לציין במיוחד את התלמידה המצטיינת של הקורס, אריאלה פיקסלר אלון, מהבלוג "בישול בקצב הסלסה" שקיבלה תשואות רמות וגם מילים חמות מאורן. בתור אחת שהגיעה ללא ידע מוקדם באפיה וגמרה קורס קונדיטוריה כקונדיטורית מצטיינת ומן המניין. 

ביסטייל רוצה לאחל לכל הקונדיטורים החדשים בהצלחה בדרכם החדשה ונשמח להפגש עמכם שוב בטעימות מפרי ידכם.

לעוד תמונות ,צפו באלבום הפייסבוק המורחב, ממש כאן...


4 תגובות:

 1. שלום לצמד חמד

  נתקלתי בבלוג שלכם תוך כדי שיטוט בפייסבוק.
  אין לכם איזה מושג רוח נעימה מנשבת לי במחשב. קוראת בשקיקה כל מילה בהנאה רבה. ממש משב רוח רענן.
  לא שמתם תמונות שלכם ויש לי הרגשה שאפילו אם אתקל בכם באמצע הרחוב אדע מי זאת איה ומי הוא מאיר.

  שיהיה לכם בהצלחה. מבטיחה לעקוב אחריכם מקרוב.
  קבלו ח"ח

  י'

  השבמחק
 2. י"ג שלום,
  תודה על המחמאות הרבות. הבלוג נולד מתוך אהבה לדברים יפים, לאוכל טעים ומתוך כוונה לעשות רק טוב לקוראיו. שנינו יותר מנשמח שתישארי פה, קרוב קרוב, כי צפויים לנו ימים עמוסים כל טוב.
  שבוע נהדר שיהיה :)
  מאיר ואיה

  השבמחק
 3. ביסטייל‏ ‏המקסימה

  התמונות‏ ‏שלך‏ ‏מדיהימות‏ ‏וכל‏ ‏כך‏ ‏יפות‏ ‏ממש‏ ‏לשטוף‏ ‏את‏ ‏העיניים
  הייתי‏ ‏רוצה‏ ‏לדעת‏ ‏לצלם‏ ‏ככה‏ ‏בדיוק.גם‏ ‏הכתיבה‏ ‏שלך‏ ‏יפה‏ ‏ממש‏ ‏בגובה‏ ‏העיניים‏ ‏ובלי‏ ‏שום‏ ‏פוזה.
  השארתי‏ ‏לך‏ ‏גם‏ ‏הודעה‏ ‏בבלוג‏ ‏על‏ ‏צילום‏ ‏
  רוצה‏ ‏שתכתבי‏ ‏עוד
  אני‏ ‏רוצה‏ ‏שתלמדי ‏ ‏אותי‏ ‏לצלם‏ ‏לפחות‏ ‏ככה.
  עודד‏ ‏מעט‏ ‏אני‏ ‏מתאהבת...

  השבמחק
 4. שיר,
  הצלחת לגרום לנו להסמיק. קשה להחזיר באותה מטבע על פרגונים ומחמאות שכאלו. אז פשוט נאמר: תודה!

  מאיר ואיה

  השבמחק